Zrównoważony Rozwój

Raport zrównoważonego rozwoju

Miło nam poinformować, że opublikowaliśmy Raport Zrównoważonego Rozwoju 2020! Podsumowuje cały rok naszej pracy, opisuje kluczowe wyzwania, przed którymi staliśmy i wymienia najważniejsze osiągnięcia, jakie zrealizowaliśmy w tym okresie.

Dlaczego wydajemy Raport Zrównoważonego Rozwoju?

Prowadząc biznes chcemy, aby był nie tylko opłacalny, ale i odpowiedzialny. Nasza strategia zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech filarach: zarządzaniu przez wartości, trosce o środowisko oraz zaangażowaniu społecznym. Co roku wydajemy raport, aby pokazać, jak te trzy obszary, przenikając się wzajemnie, towarzyszą wszystkiemu, co robimy. Jest to jeden z nielicznych tego typu dokumentów w naszym sektorze i regionie, który podlega ścisłej ocenie przez niezależne jednostki audytorskie, co potwierdza jakość zawartych w nim informacji.

Co znajduje się w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju?

To wydanie jest dla nas wyjątkowe, ponieważ rok 2020 był pełen bezprecedensowych wyzwań, z którymi musieliśmy się zmierzyć jako firma. Wstrzymanie dostaw, konieczność przejścia wielu pracowników na pracę zdalną, utrudniony dostęp do surowców, a to wszystko w rzeczywistości zdominowanej przez pandemię. O tym, jak sobie z tym wszystkim radziliśmy, przeczytasz w Raporcie. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tam również dodatkowe informacje na temat poszczególnych aspektów Programu Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug:

  • Zarządzanie przez wartości – ta część dotyczy naszych pracowników. O tym, że konsekwentnie tworzymy najwyższej jakości produkty, które wyznaczają nowe kierunki w wielu kategoriach. O tym, jak rozwijając bazę wiedzy i nowoczesne usługi nawiązujemy i wzmacniamy partnerskie relacje z naszymi klientami i współpracownikami.
  • Troska o środowisko – w tym dziale opisujemy, jak nasza firma nieustannie się zmienia, aby zwiększać moce produkcyjne i poszerzać ofertę, jednocześnie zmniejszając zużycie zasobów naturalnych, emisję gazów cieplarnianych i wytwarzanie odpadów.
  • Zaangażowanie społeczne – ten dział poświęcony jest wszystkim akcjom społecznym, które zrealizowaliśmy w 2020 roku. „Myśl globalnie, działaj lokalnie” nie jest dla nas pustym hasłem, ale sposobem działania na dziesięciolecia.

 

Wszystko to jest tylko zapowiedzią tego, co opisaliśmy w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju. Pokazuje on, jak wspólnie udało nam się skutecznie i bezpiecznie pracować w tak nieprzewidywalnym roku jak 2020.

Co daje nam Polityka Zrównoważonego Rozwoju?

Celem Rawlplug jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku, raport opisuje, jak dynamicznie się rozwijamy i dążymy do osiągnięcia tego celu!

Miłego czytania!

Raport Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug 2022 PL
SUSTAINABILITY REPORT RAWLPLUG 2022 ENG
Raport Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug 2021 PL

Go to top