Zrównoważony Rozwój

Raport zrównoważonego rozwoju

Miło nam poinformować, że opublikowaliśmy Raport Zrównoważonego Rozwoju 2020! Podsumowuje cały rok naszej pracy, opisuje kluczowe wyzwania, przed którymi staliśmy i wymienia najważniejsze osiągnięcia, jakie zrealizowaliśmy w tym okresie.

Dlaczego wydajemy Raport Zrównoważonego Rozwoju?

Prowadząc biznes chcemy, aby był nie tylko opłacalny, ale i odpowiedzialny. Nasza strategia zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech filarach: zarządzaniu przez wartości, trosce o środowisko oraz zaangażowaniu społecznym. Co roku wydajemy raport, aby pokazać, jak te trzy obszary, przenikając się wzajemnie, towarzyszą wszystkiemu, co robimy. Jest to jeden z nielicznych tego typu dokumentów w naszym sektorze i regionie, który podlega ścisłej ocenie przez niezależne jednostki audytorskie, co potwierdza jakość zawartych w nim informacji.

Co znajduje się w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju?

To wydanie jest dla nas wyjątkowe, ponieważ rok 2020 był pełen bezprecedensowych wyzwań, z którymi musieliśmy się zmierzyć jako firma. Wstrzymanie dostaw, konieczność przejścia wielu pracowników na pracę zdalną, utrudniony dostęp do surowców, a to wszystko w rzeczywistości zdominowanej przez pandemię. O tym, jak sobie z tym wszystkim radziliśmy, przeczytasz w Raporcie. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tam również dodatkowe informacje na temat poszczególnych aspektów Programu Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug:

  • Zarządzanie przez wartości – ta część dotyczy naszych pracowników. O tym, że konsekwentnie tworzymy najwyższej jakości produkty, które wyznaczają nowe kierunki w wielu kategoriach. O tym, jak rozwijając bazę wiedzy i nowoczesne usługi nawiązujemy i wzmacniamy partnerskie relacje z naszymi klientami i współpracownikami.
  • Troska o środowisko – w tym dziale opisujemy, jak nasza firma nieustannie się zmienia, aby zwiększać moce produkcyjne i poszerzać ofertę, jednocześnie zmniejszając zużycie zasobów naturalnych, emisję gazów cieplarnianych i wytwarzanie odpadów.
  • Zaangażowanie społeczne – ten dział poświęcony jest wszystkim akcjom społecznym, które zrealizowaliśmy w 2020 roku. „Myśl globalnie, działaj lokalnie” nie jest dla nas pustym hasłem, ale sposobem działania na dziesięciolecia.

 

Wszystko to jest tylko zapowiedzią tego, co opisaliśmy w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju. Pokazuje on, jak wspólnie udało nam się skutecznie i bezpiecznie pracować w tak nieprzewidywalnym roku jak 2020.

Co daje nam Polityka Zrównoważonego Rozwoju?

Celem Rawlplug jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku, raport opisuje, jak dynamicznie się rozwijamy i dążymy do osiągnięcia tego celu!

Miłego czytania!

Raport Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug 2023 PL
Raport Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug 2022 PL
Raport Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug 2021 PL
Raport Zrównoważonego Rozwoju Rawlplug 2020 PL

Go to top